Rybářské revíry na Vranově a okolí

Vranov nad Dyjí - Rybářské revíry

Řeka Dyje, která protéká Vranovem nad Dyjí, je rozdělena přehradní hrází Vranovské přehrady na 2 typy rybářských revírů. Řeka pod přehradou je pstruhovým revírem DYJE č.14 a ve spodním úseku pak pstruhovým revírem DYJE č.13. Zde můžete lovit pstruhy duhové, potoční, lipany nebo siveny.

Vlastní přehrada je vedena jako mimopstruhový revír DYJE č.15 - ÚN Vranov. Zde naleznete sumce, štiky, candáty, úhoře, okouny a boleny.

Ceny rybářských povolenek a podmínky výdeje povolenky. Pro ty, co nejsou členy rybářského svazu, je možnost zarybařit si na soukromém rybníce U Jejkala, kde na Vás čekají dva kvalitně zarybněné rybníky.

 

Řaditzobrazit na stránku
  • 1

Revír se od roku 2001 poněkud zkrátil a rozkládá se od hranice ČR-Rakousko až po přehradní hráz Vranovské údolní nádrže. Část revíru tvoří hranici mezi Českou republikou a Rakouskem.
Horní částí tohoto revíru je původní dolní část revíru Dyje č.14, který tvoří státní hranici s Rakouskem, a to až splav v rakouském Hardeggu. Tato část byla v roce 2001 přičleněna ke pstruhovému revíru Dyje č.13, který sahá až po Znojemskou přehradu.
Jedná se o soustavu dvou velmi kvalitně zarybněných rybníků (především kapři, líni, amuři, sumci aj.), které jsou umístěny v překrásném prostředí u lesa, přímo na začátku NP Podyjí nedaleko obce Podmyče.
Revír začíná hrází vranovské přehrady a zahrnuje celou přehradu až k obci Podhradí nad Dyjí. Zde revír pokračuje na řece Dyji až k mostu u stání hranice s Rakouskem.

Hnanický rybník

669 02 Hnanice, 
Hnanický rybník o výměře 1,4 ha se nachází v malebné přírodě Jižní Moravy v obci Hnanice (cca 8km od Znojma), na samé hranici NP Podyjí a Rakouska.
  • 1

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.