Města a obce regionu

Vranovsko a Znojemsko patří k historicky nejstarším osídleným aglomeracím. Bohaté dějiny tohoto kraje proto nabízejí řadu jedinečných a unikátních kulturních, ale i přírodních destinací. Především jsou to hrady, zámky a zříceniny historických pevností jako jsou Znojemský přemyslovský hrad, Zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, zříceniny Cornštejn a Frejštejn, Nový Hrádek a řada dalších památek sahajících hluboko do historie. Všechna vyjmenovaná místa nabízejí během sezony i velmi bohatý kulturní a umělecký program.
 
Lokalita

Řaditzobrazit na stránku

Vysočany

671 07 Vysočany, Telefon: 515 298 332, vysocany@tiscali.cz
První písemná zmínka o obci je podle statistických údajů z roku 1498, kdy král Ladislav II. Vysočany spolu s hradem Bítov, jakýto je příslušenstvím, propouští se svazku lenního a daruje jako osobní dědictví Burjanovi Bítovskemu z Lichtenburska.

Znojemsko a Znojmo

669 02 Znojmo, 
To, co se v novodobých dějinách nazývá Znojemskem, s centrem v historickém městě Znojmě, je území rozložené na jihovýchodním sestupu Českomoravské vysočiny do Dyjskosvrateckého úvalu, úrodné otevřené dlaně nížiny, jejíž hlavní tepnou je řeka Dyje.

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.