Dyje č. 15 - mimopstruhový revír(RR04)Revír začíná hrází vranovské přehrady a zahrnuje celou přehradu až k obci Podhradí nad Dyjí. Zde revír pokračuje na řece Dyji až k mostu u stání hranice s Rakouskem.

Přehrada je vedena jako nádrž na pitnou vodu, avšak rekreace a výkon rybářského práva není nijak omezen. Jedinou výjimku tvoří trdliště, která bývají na konci zátok přehrady. Vzhledem k tomu, že se ÚN Vranov nachází na horním toku Dyje, není nijak znečištěna. I tento fakt je jedním z důvodů, který řadí tuto přehradu k jednomu z nejlépe zarybněných revírů u nás. 

Vlastní přehrada je dlouhá 35 km. Vzhledem k četným meandrům však vzdálenost z Vranova nad Dyjí do kterékoliv z částí přehrady činí maximálně 18 km. Rybáři si tedy mohou vybrat z různých možností, ať se to týká způsobu lovu či stanoviště různých druhů ryb.

Vzhledem k poměrně značné hloubce přehrady (po většině její délky) je na Dyji č.15 preferován hlavně lov dravých ryb (sumci, štiky, candáti, úhoři, okouni, boleni). Ve vlastním přehradním jezeře (hlavně na podzim nebo z rána a večer, kdy rybolov neruší turisté), Švýcarské zátoce a oblasti Lančova se loví především kapři, štiky a candáti, na bítovsku jsou to kromě kaprů především cejni. Farářka je vyhledávaná pro rekordní úlovky sumců a na začátku přehrady a v okolí Podhradí nad Dyjí lze s úspěchem lovit i úhoře a ostatní druhy ryb, jimž lépe vyhovuje tekoucí voda.

Říční typ revíru je také v oblasti druhého přítoku přehrady, a to pod hradem Bítov u řeky Želetavky - Horka. Kromě začátku sezóny jsou k rybolovu vhodné především měsíce podzimní. Ryby začínají v tomto období více brát a rybář může lovit i v místech, kde se o prázdninách kvůli ruchu rekreantů lovit příliš nedá. Další předností podzimních měsíců je pro rybáře obvykle nižší stav přehrady, a tím i lepší přístup k vodě. V období rekreační sezóny rybáři vyhledávají méně přístupná místa, kde lze ulovit kapitálního kapra nebo některého z velkých dravců. 

Revír je pod správou rybářů MO Znojmo. Každoročně jsou do přehrady vysazováni ve značném množství kapři a ostatní druhy ryb. Ryby zde dorůstají do značných velikostí, o čemž svědčí např.i největší ulovená ryba na území České republiky. Jedná se o sumce 94 kg, který byl uloven v 90.letech v oblasti přehrady nazvané Farářka.

Kontaktní formulář
Položky označené * musí být vyplněny
Vaše jméno *Příjmení *
Telefon *Email *
* takto označené položky je nutné vyplnit

Dyje č. 15 - mimopstruhový revír

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.