Dyje č. 14 - Pstruhový revír(RR01)Revír se od roku 2001 poněkud zkrátil a rozkládá se od hranice ČR-Rakousko až po přehradní hráz Vranovské údolní nádrže.

Část revíru tvoří hranici mezi Českou republikou a Rakouskem. Tato část leží na území Národního parku Podyjí a na vymezeném hájeném úseku revíru není povolen přístup k vodě a lov ryb. Do další části revíru v NP Podyjí (až po druhou hraniční lávku) je rybářům povolen přístup po vyhrazených cestách. Rybáři se takto mohou dostat i do těch částí NP Podyjí, kam je přístup ostatním návštěvníkům NP zakázán. Bližší informace o revíru Dyje 14 naleznete zde.

V řece se vyskytují pstruzi potoční, pstruzi duhoví, lipani a siveni. Voda v řece svědčí těmto druhům ryb nejen svojí čistotou, ale Dyje č.14 je navíc velmi úživným revírem, kde ryby dosahují v krátkém čase poměrně vysokých přírůstků. Z tohoto důvodu byly lovné míry ryb oproti ostatním revírům zvýšeny.

Způsob rybolovu je ovlivněn do jisté míry režimem odpouštění vody z ÚN Vranov, kdy elektrárna přehrady 2x až 3x denně zvyšuje průtok říčním korytem. Mimo období kdy „jedou turbíny“ však řeka zcela nevysychá, ale průtok je zajištěn postupným vypouštěním zdrže nad horním splavem ve Vranově. Při zvýšení průtoku vody si přijdou na své hlavně rybáři lovící pomocí přívlače, při nižším průtoku lze s úspěchem především muškařit.

Rybářsky nejúspěšnější bývá období na začátku rybářské sezóny (od poloviny dubna do června) a doba od konce prázdnin do konce listopadu, avšak při dobrém odhadu stanoviště ryb a návnady si rybáři zachytají dobře po celou sezónu. Často se rybáři domnívají, že pstruhová sezóna končí 31.srpnem, avšak na Dyji č.14 tomu tak není, neboť až do konce listopadu je zde možno lovit lipany a pstruhy duhové. Až téměř na konci sezóny začínají brát lipani, kterým v létě vyberou správnou návnadu jen ti nejzkušenější rybáři. 

Péčí MO MRS Vranov nad Dyjí je revír každoročně kvalitně zarybňován. Rybáři pěstují násadu nejen v místních sádkách, ale v případě potřeby vysazují ročky i dvouročky dovezené z jiných organizací. V posledních letech bývá každoročně do revíru vysazováno okolo 20000 kusů násady.

Kontaktní formulář
Položky označené * musí být vyplněny
Vaše jméno *Příjmení *
Telefon *Email *
* takto označené položky je nutné vyplnit

Dyje č. 14 - Pstruhový revír

Akční nabídka ubytování:
Penzion_Hnanice

Penzion U Hrnčíře

Ubytování v soukromí. Rodinný nově postavený penzion na okraji vinařské obce Hnanice - součást Národního parku Podyjí. 
Pokoje i apartmány s kuchyňkou.
 

Penzion Koruna

Penzion se nachází na hranici Národního parku Podyji v krásné a klidné obci Havraníky vzdálené od Znojma 5 km.